Manusi de protectie ATG Maxiflex Ultimate 42-874 , AD-APT®, imersate pe palma cu spuma de nitril poros, mediu uscat

Manusi de protectie ATG Maxiflex Ultimate 42-874 , AD-APT®, imersate pe palma cu spuma de nitril poros, mediu uscat

Pret: 23.34 lei +TVA / pereche 27.77 LEI TVA INCLUS

Cod Produs: MJ150293 Categorie:
Termen de livrare: 14 - 21 zile lucratoare
Cum alegi marimea potrivita?
Goleste
Momentan acceptăm doar comenzi de la companii. Mulțumim pentru înțelegere.

Manusi tricot, cu imersie pe palma cu spuma nitril.
Pot fi folosite in manipularea pieselor in medii uscate si semiuscate, medii murdare, unde este nevoie de aderenta.
Sunt confectionate din nailon/lycra gri si imersate in nitril poros pe palma si varful degetelor.
Ceea ce le deosebeste de celelalte manusi de acest fel este technologia AD-APT® prin care scade discomfortul purtarii manusilor pe perioade lungi.
In momentul in care pielea mainii se incalzeste foarte tare in manusa este eliberat un agent de racire natural care face ca mana sa se racoreasca.
Astfel transpiratia pielii mainii scade cu circa 31% , iar mana ramane uscata si racorita pe tot timpul purtarii.
Rezistenta la abraziune este ridicata datorita stratului de spuma nitrilica gros de cca 1mm.
Ceea ce face diferenta aici este de fapt tehnologia de imersie DURAtech® prin care manusa este respirabila chiar si pe zona imersata.
Sunt confortabile si usoare, se muleaza perfect pe mână, au rezistență ridicată la uzură și protecție crescută împotriva sfâșierii.
Sunt compatibile touchscreen.

Specificatii tehnice:

Produse promovate

Brand

Culoare

Negru, Gri

Marime

12, 6, 7, 8, 9, 10, 11

Domeniu activitate

AEROSPATIAL, AUTOMOTIV, BRICOLAJ, CONSTRUCTII, INDUSTRIE USOARA, LOGISTICA

Tip imersie

Aplicabilitate

MANIPULARE GENERALA, MANIPULARE MEDII USCATE

Standard protectie

EN 388:2016 + A1:2018: 4131A

Vezi mai mult ⬇

Recenzii

Nu exista inca recenzii.

Fii primul care adauga o recenzie la „Manusi de protectie ATG Maxiflex Ultimate 42-874 , AD-APT®, imersate pe palma cu spuma de nitril poros, mediu uscat”

Vezi mai mult ⬇

Ghid de marimi manusi - dimensiuni specificate in mm (EN420)

Marime manusa Circumferinta palma (A) Lungimea palma (B) Lungime manusa (C)
6 152 mm 160 mm 220 mm
7 178 mm 171 mm 230 mm
8 203 mm 182 mm 240 mm
9 229 mm 192 mm 250 mm
10 254 mm 204 mm 260 mm
11 279 mm 215 mm 270 mm

Alege produse de calitate de la branduri de top


Tocmai ai adaugat acest produs in cos:

Catre cos
0
Comanda ta
Cosul tau este golInchide
Calculate Shipping
Alti clienti au comandat si:
Alti clienti au comandat si:
  • Pelerina de ploaie, PVC Parka, impermeabila, protectie impotriva umezelii si vantului - XL
    Pelerina de ploaie, PVC Parka, impermeabila, protectie impotriva umezelii si vantului - XL
    43.79lei
  • CG5HBJ130_Jachetă HI-Viz Hibana, Clasa 2, rosu-albastru inchis, inalta vizibilitate - benzi reflectorizante, confortabila - insertii elastice, spate alungit pentru protectie_princ
    Jachetă HI-Viz Hibana, Clasa 2, rosu neon-albastru inchis, inalta vizibilitate - benzi reflectorizante, confortabila - insertii elastice, spate alungit pentru protectie - L
    203.15lei
  • Azuki Vestă Căptușită Ripstop, De Culoare Gri-Neagră - XXL
    Azuki Vestă Căptușită Ripstop, De Culoare Gri-Neagră - XXL
    191.45lei
  • Pad Microfibra alb / gri, 430mm
    Pad Microfibra alb / gri, 430mm
    121.54lei
  • MJ151100_Manusi de protectie OXXA X-Treme-Lite 51-100, suport nailon, imersie de poliuretan in palma si pe degete, albastru-negru_1
    Manusi de protectie OXXA X-Treme-Lite 51-100, suport nailon, imersie de poliuretan in palma si pe degete, albastru/negru
    19.21lei